Bułeczki z parówkami i pieczarkami to pomysł na pyszne drugie śniadanie do szkoły lub przekąskę. Proste i szybki – zasmakuje każdemu. Ja do przygotowania bułeczek użyłam gotowego ciasta do pizzy dzięki czemu zaoszczędziłam sporo czasu.
Składniki:
- 500 g pieczarek
- 2 łyżki oleju
- 1 łyżka masła
- sól
- pieprz
- 1 opakowanie parówek Paryżanki od Pekpol
- 2 opakowanie gotowego ciasta do pizzy
- ketchup
- przyprawa do pizzy
- 300 g startego sera mozzarella
Przygotowanie:
Pieczarki oczyszczamy i kroimy w plasterki. Na patelni rozgrzewamy olej oraz masło i podsmażamy pieczarki. Gdy płyn odparuje, a pieczarki się lekko zarumienią dodajemy pokrojone w plasterki parówki. Całość smażymy ok. 3-4 minut. Doprawiamy do smaku solą i pieprzem. Odstawiamy żeby nadzienie przestygło.
Piekarnik nagrzewamy do temperatury 180 stopni.
Rozwijamy arkusze ciasta do pizzy i smarujemy ketchupem. Całość posypujemy przyprawą do pizzy i startym serem. Na ser nakładamy przygotowane nadzienie i ciasno zwijamy jak roladę (zaczynamy od dłuższego boku).
Roladę kroimy w plasterki o grubości ok. 2-3 cm.
Ślimaczki przekładamy na dużą blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Blachę wstawiamy do nagrzanego piekarnika.
Pieczemy ok. 20-25 minut.
Smacznego!
WPIS POWSTAŁ PRZY WSPÓŁPRACY Z FIRMĄ PEKPOL
Ada Dodziec
Written on 22 września 2022
Bardzo fajna strona, bardzo lubię paryżanki, ale w takiej wersji jeszcze ich nie jadłam. Postanowiłam podać na kolację mężowi, a co, niech ma. Wracam z feedbackiem, że wyszły szuper. Jednak do pieczarek dałam jeszcze deczko boczku, bo mój mąż to amator boczku xD i nawet na to ketchupu nie potrzeba było dawać, więc, to już był sukces! (w końcu ketchup był w środku) 25 minut pieczenia to takie w punkt jakby ktoś pytał akurat w moim piekarniku. Polecam z całego serca.